למי מתאימים שיעורי היוגה?
ואיך לבחור בין שיעור פרטי לקבוצתי?

 

רוצים לנסות?  
כתבו לי בטופס ואחזור אליכם. 

 

למי זה מתאים?

אני מלמדת יוגה שמתאימה את עצמה לאדם, ולא ההפך. כזו שלוקחת בחשבון את המקום ממנו בא התלמיד – החששות, המגבלות וכמובן החוזקות – ומשם חותרת להתפתחות. אני מאמינה שתפקידי לחשוף בכל תלמיד את החוזקות שלו, כולל אלו שסמויות מעיניו, ולעזור לו למנף אותן. במקביל, לתת כלים שעוזרים להתמודד עם מה שקשה, מה שמעכב. גופנית, מנטלית, רגשית. ומעל לכל – אני חותרת להביא את התלמידים למקום פתוח. מקום של שמחה. לחיות בתוך גוף שמח יותר ומשוחרר יותר.

להצטרף לקבוצות היוגה? 

הקבוצות שלי מתאימות בעיקר למי שמחפש יוגה מאוזנת, שאיננה לוקחת לשום קיצון מבחינת האינטנסיביות הפיזית. לכאלו שמחפשים שיעורים שיש בהם הרבה גיוון ויצירתיות, ופחות צמודה לדוגמה קשיחה או לרוטינה קבועה. כאלו שמחפשים לקבל ערך מוסף בשיעורים, כך שיתנו להם כלים אשר ישמשו אותם גם בחיי היומיום – הן מבחינת התנהלות הגוף והן מבחינת הגישה ודרך החיים.

 

להצטרף לקבוצות היוגה תרפיה?

למי שחש מגבלה או קושי, או שמחפש תרגול שיש בו התמקדות באלמנטים התרפויטיים, המרפאים, של היוגה. הדגשים בקבוצות הם: השקטה כללית, מניעה/טיפול בכאבי גב, חיזוק מערכת הנשימה ומערכת שיווי המשקל, חיזוק עדין והדרגתי של מערכת השרירים הפנימיים (רצפת אגן, ליבה) וארגון היציבה. השיעור נותן זמן ומרחב לכל אחד להקשיב לגוף במלוא תשומת הלב וללמוד להביא את עצמו למצב מיטבי של ריפוי ושימור בריאות.

 

 

לקבל טיפול פרטני? 

לאנשים בעלי קושי ייחודי, המעוניינים בתרגול אחד על אחד, שמתמקד באתגרים הספציפיים שעליהם להתמודד איתם. לדוגמה: במצבי התאוששות מפציעה; בעיות נשימה; מחלות אוטואימוניות; תמיכה בהיבטים פיזיים, נפשיים ומנטליים המצריכים חיזוק כלל מערכות הגוף ועוד. כשהבעיה עימה מתמודדים היא או אקוטית במיוחד, או מצריכה קשב ייחודי למתרגל עצמו, ללא אנשים נוספים סביבו, מתאים יותר לבוא לטיפול פרטני.

התרגול יכול להוות טיפול לכשעצמו, כמו גם כתרגול משלים לטיפול רפואי/אלטרנטיבי אחר (כמו פיזיותרפיה , טיפול תזונתי, דיקור, וכדומה). מדובר בגישה טיפולית בה האדם לוקח חלק אקטיבי בתהליך הריפוי וההתחזקות שלו, ואיננו מסתפק בטיפול פסיבי. התרגול ביוגה שיקומית עוזר לאדם למצות את פוטנציאל הריפוי שלו בכל שלב בו הוא מצוי. 

 

​© 2014  | 054-4993349 

office@lyoga.co.il  |  ליאת ירון

ליאת ירון

יוגה | תרפיה | הכוונה

  • Facebook App Icon

 תרפיה ויוגה | סטודיו ליוגה בנס ציונה