top of page
חיפוש
  • ליאת ירון

האתגר: יוגה ב-3 חודשים


הי, את ואתה שם, שכל הזמן רצית לעשות יוגה ולא יצא לך. אליך אני כותבת את הפוסט הזה. אם זה המצב אצלכם, אתם שייכים לקבוצה ממש גדולה של אנשים. אולי זה מפתיע, אבל ממש הרבה אנשים רוצים להתחיל לעשות יוגה. למה? הנה מקבץ לא מייצג של דברים שאנשים אומרים לי: "כי אני חייבת לעשות משהו עם עצמי"; "כי אני מתנוון"; "כי כואב לי הגב"; "כי אני צריכה קצת שקט מכל הסטרס הזה"; "כי שמעתי שזה טוב גם לגוף וגם לנפש, אז זה שתיים במחיר אחד, לא?", ועוד כהנה וכהנה דברים שאנשים אומרים לי. לעצמם.

עוד יותר מפתיע (או שלא?) שממש הרבה שאלה שרוצים... לא מתחילים! למה? כי לא יוצא להם. כי הם עסוקים. כי הם לא בטוחים שיצליחו. כי בדיוק היום המסוים והשעה המסוימת של השיעור לא התאימו להם. במילים אחרות: כי נורא קשה לדחוף לתוך החיים הרגל חדש. זה תמציתו של חוק ה"אין ואקום". אם אין משהו בחיים שלכם – אז בדר"כ גם אין לכם זמן או כוח בשבילו. למה שיהיה לכם? אין ואקום! החיים פשוט מתמלאים. אין יוצא ואין בא. כדי להכניס יוגה לחיים צריך למצוא, יש מאין, שעה נוספת בשבוע...

אז רציתי לספר לכם, שיש לי תגלית מהפכנית איך משיגים את השעה הזאת. זה נקרא "אתגר שלושת החודשים". זה הולך ככה: אתם נרשמים לשיעור יוגה של פעם בשבוע. ואתם מתחייבים בפני עצמכם להתמיד 3 חודשים. לא פחות – אבל גם לא יותר. זה יגזול מכם בערך 4 שעות בחודש. בר השגה? אולי לא טריביאלי, אבל תודו שזה לא בדיוק מעבר להרי החושך. התמדתם 3 חודשים? עכשיו התגלית! תגלו להפתעתכם שהחיים מסתדרים סביב זה, ופתאום מכילים את אותה שעה בשבוע שכל כך הרבה זמן לא היה לכם סיכוי למצוא. זה לא קורה מיד בהתחלה. בשבועות הראשונים תתקלו בכל מיני אתגרים. תהיו עייפים בדיוק ביום של השיעור. בשבוע אחר תצאו מאוחר מהעבודה. תצטרכו לעשות קניות של הרגע האחרון. אבל... אתם תתמידו – רק לשלושה חודשים. אם תפלו פעם- פעמיים – תקומו ותחזרו לתלם, כי הבטחתם לעצמכם: רק 3 חודשים אני מסוגל! שעה בשבוע, קבועה, לא פחות, אבל גם לא יותר! ואז יקרה הנס. השעה הזו תהפוך לשעה שלכם בשבוע. הקניות יתחילו להסתדר בלעדיה; יימצא מישהו שישמור שעה אחת על הילד החולה; את העייפות תדחו טיפה ותגלו שהיא אפילו מתפוגגת. תגלו שיש לכם שעה חדשה שלא ידעתם על קיומה!

איך זה קורה? פטנט רשום. של מי שיצר אותנו. ומעולם לא ממש גילה לאף אחד איך זה בדיוק עובד. משהו מורכב במוח האנושי. הרגל שמכניסים לאורך זמן – נדבק שם. הרגל שלא קיים – אין לו סיכוי. דוגמא קטנה: קרה לכם שלא היה לכם זמן לצחצח שינים בבוקר? עכשיו, נסו כל בוקר למצוא זמן לשבת דקה אחת בלבד במדיטציה. קשה. קשה... למה? כי אבא ואמא לא הכניסו להם את ההרגל הזה מאז שאתם פעוטות, ומאז – אף אחד לא גילה לכם את סודו של רכישת הרגל טוב חדש.

זה גם קשור למימד הנוזליות של הזמן, המאפשר להוציא ולהכניס אלמנטים, ופתאום אותה שעה הולכת מאד לאט או מאד מהר, מכילה המון או מכילה מעט מאד, ונחווית לגמרי שונה מהשעה שלפניה, למרות שהשעון מראה בכל המקרים 60 דקות בדיוק. אבל על זה בבלוג אחר...

שעה נוספת.png


17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

יוגה מסקרנת אותך?

מנויי הבלוגיוגה מקבלים ניוזלטר חודשי עם:

* טיפים * המלצות * מפגשי העשרה * סרטונים

וכל מיני רעיונות מעניינים מעולם היוגה.

מוזמנים להירשם לבלוגיוגה כאן: 

bottom of page