סוואמי קאשי שוב בארץ!
ביום שלישי, ה-10 לינואר, בשעה 20:00.

כתובת:

מרכז "חברותא"

הבית האדום, כניסה 1, קומה 1

רח' בן גוריון 4, נס ציונה

עלות:

50 ש"ח

לפרטים נוספים:

התקשרו אלי
054-4993349 או כתבו מייל.

"על שלושה דברים העולם עומד"

סוואמי קאשי משוחח על רכיביו הסודיים של העולם, 

לפי הפילוסופיה היוגית.

אני שמחה לארח אצלנו שוב את סוואמי קאשי, המבקר אחת לשנה בארץ ומעניק מפגשים והרצאות לתלמידים וידידים רבים המגיעים כל שנה למפגש עמו, לשמוע ולהרחיב את הדעת ואת הלב בחברתו.

 

על מה הפעם?

פילוסופיית היוגה מתארת את העולם כביטוי פיזי של שלוש איכויות בסיסיות הנקראות גונות (Gunas). שלושה כוחות המהווים את "הרכיבים הסודיים" של העולם, כל אחד מהם מעניק צבע אחר, לכל אחד טעם אחר, והחכמה הגדולה היא לדעת את המינון הנכון מכל אחד, בכל סיטואצית חיים בה אנו מוצאים את עצמנו. כי בסופו של דבר, העניין הוא איזון ותשומת לב.

הגונות, האיכויות, הם כמו צבעי היסוד שמהם ניתן ליצור את צבעי הקשת. לפי הפילוסופיה הזו, בתוך כל אחד מאתנו טמון גרעין במינון משתנה של שלושת האיכויות, ומהן אפשר ליצור אינסוף צבעים. אינסוף אפשרויות. 

נקודת מבט ייחודית זו מאפשרת לנו לראות את העולם באופן רענן, שונה מהאופן בו אנו מורגלים להתבונן, ובשל כך לרכוש תובנות עמוקות על החיים ועל עולמנו הפנימי והחיצוני. 

במשך אלפי שנים יוגים והוגי דעות חקרו והתבוננו בטבע מסביבם, ומסקנותיהם רלבנטיות ומאתגרות אפילו במאה ה-21. 

מהן אותן שלושת איכויות?
איך הן מתבטאות בטבע האנושי ובחיי היומיום שלנו? מה המשמעות של האיזון ביניהן, וכיצד הוא יכול לספק לנו הדרכה לגבי פתרון קשיים ובחירת המעשה הנכון לעשותו? על כל אלה בהרצאתו מאירת העיניים של סוואמי קאשי.

 

סוואמי קאשי הוא ישראלי החי כנזיר באוטרקשי, בהרי ההימאליה שבצפון הודו, כבר 17 שנים. הוא למד מגדולי היוגים בהימאליה את שפת הסנסקריט, את פילוסופיית היוגה והוודנטה ועוד תורות פילוסופיות הודיות חשובות.

במשך כעשור היה מורה בכיר בקורסי הכשרת המורים של ארגון שיבננדה הבינלאומי. כיום הוא נודד בין ארצות שונות וחולק את הידע שלו עם מתעניינים בחיי רוח בכל העולם.

קישורים ומידע נוסף:

לאתר של סוואמי קאשי

קישור להרצאות מוקלטות  של סוואמי קאשי

מעוניינים להפגש

עם סוואמי קאשי?  

הרשמו כאן:

תודה, הרשמתך נקלטה. נשמח לראותך במפגש

לפרטים נוספים: התקשרו אלי 054-4993349 או כתבו מייל.

חברותא, בן גוריון 4, הבית האדום, כניסה 1 קומה 1